מנצחים את הקיץ מנצחים את הקיץ

מנצחים את הקיץ

שימוש יעיל במזגן

להלן מספר הנחיות שיעזרו לכם לשמור על תפוקתו המקסימלית של כל מזגן ואריכות חייו:

1. בתחילת כל עונה יש לנקות את מסנני המזגן בהתאם להוראות היצרן וזאת כדי להבטיח את פעילותו התקינה. יש לנתק את כבל הזינה לפני ביצוע פעולה זו. פעולה זו משפרת באופן דרמטי את יעילות המיזוג, מונעת תקלות ומאריכה את חיי המזגן. במידה וטרם ביצעת פעולה פשוטה זו, כל שעליכם לעשות הוא לפתוח את גריל האוויר החוזר, שנמצא בחזית היחידה הפנימית של המזגן, להוציא את המסננים, לשטוף במים פושרים, לייבש היטב באוויר הצח ולהחזירם למקומם. הסבר מפורט יותר על אופן ניקוי מסנני האוויר ניתן למצוא באתרי החברות היצרניות או באמצעות מוקד השירות הטלפוני.
באתר טורנדו תוכלו למצוא הדגמה לניקוי מסנני האוויר למזגנים מומלצים שונים, כולל מזגן מיני מרכזי, מזגן אינוורטר, מזגן מולטי ועוד.
2. בהתאם להמלצות חברת החשמל הטמפרטורה האופטימאלית לקירור בקיץ הינה 25 מעלות.
3. בעת הפעלת המזגן חשוב לוודא את סגירת הפתחים בבית כדי למנוע עומס חום.
4. בישולים והפעלת מכשירי חשמל זוללי אנרגיה מחממים את החדר, לכן רצוי לסלק את האוויר במטבח על-ידי הפעלת וונטה (אם קיימת כזו).
5. כדי להקטין את צריכת האנרגיה של המזגן חשוב לוודא כי פיזור האוויר בחלל יהיה מקסימאלי. ניתן לפזר את האוויר באמצעות כיוון התריסים/כנפיים הנמצאים במוצא האוויר של המזגן או באמצעים חיצוניים אחרים דוגמת מאוורר תקרה.
6. טיפ ירוק: מזגן ממוצע מעבה כ-2 ליטר מים לשעה – במידת האפשר רצוי להשתמש במים אלו לגיהוץ או השקיית עציצים.
7. במקרה של ריחות לא נעימים אשר המזגן פולט יש לבצע חיטוי לסוללת המאייד ביחידת המזגן הפנימית על ידי תכשיר אנטי בקטריאלי ייחודי למזגנים.
8. חשוב להפעיל המזגן גם בתקופה שלא נדרש פעולת מזגן, אחת לשבוע למשך כ- 10 דקות. פעולה זאת נדרשת כדי שהקרר (הגז) שהשמן שנמצא במערכת המזגן יעבור בכל חלקי המערכת ובכך ימנעו התייבשות החלקים הרגישים.
9. יש צורך להשאיר מרווח סביב המזגן (היחידה הפנימית) בטווח של 30 ס”מ, זאת כדי לשמור על פעולה מקסימאלית של המזגן. חשוב לא להצמיד ארון למזגן עילי או כיסא למזגן רצפתי, חפצים אלו גורמים לפגיעה בסירקולציה של האוויר בחדר וכך יעילות המזגן יורדת באופן משמעותי.
10. חשוב להקפיד שאין חפצים, המפריעים לזרימת אוויר חופשית מהיחידה החיצונית (עלים, פסולת וכדומה).
11. במקרה של הפסקת חשמל עקב קצר יש לוודא כיבוי של המזגן לפני הרמת השלטר בארון החשמל, זאת כדי להבטיח את בטיחות המזגן למקרה שהטיימר שבמזגן לא יזכור שאכן המזגן היה פעיל לא מזמן.
12. יש צורך בהשארת מרווח יניקת אוויר ופליטת אוויר באזור היחידה החיצונית. היחידה החיצונית עובדת לעיתים בתנאים קשים וחסימת אוויר תגרום לצריכת זרם גבוהה יותר ולעבודה לא תקינה של היחידה, במקרים קיצוניים תגרום לכך שהמדחס יתקלקל.
13. יש לוודא שצינור הניקוז מהיחידה הפנימית אינו חסום בצורה כלשהיא (פתוח ליציאת מים).
14. מומלץ לשפר את הבידוד התרמי של הבית ולאטום פתחים חיצוניים.
15. חשוב להבטיח כניסה של אוויר צח לחדרים.
16. יש לכבות את המזגן בעת עזיבת הבית ולהקפיד על הוראות ההפעלה והבטיחות, בין אם מדובר במזגן אינוורטר, מזגן מיני מרכזי או אחר.

ליעוץ אישי ללא עלות