מנצחים את הקיץ מנצחים את הקיץ

מנצחים את הקיץ

טכנולוגית אינוורטר

השיטה המסורתית

מזגנים, המקררים את החדר בשיטה המסורתית, מפעילים את המדחס עד לטמפרטורה הרצויה – אז מופסקת פעילות המדחס באמצעות התרמוסטט. לאחר היווצרות שינוי בטמפרטורת החדר בטווח של עד 5 מעלות צלזיוס, מתחיל שוב המדחס לעבוד.

שיטת אינוורטר

בשיטת אינוורטר, בשונה ממזגנים רגילים, פועל מדחס המזגן ברציפות. התרמוסטט מודד אמנם את הטמפרטורה בחדר, אך כאשר היא משתנה, המדחס אינו מפסיק לעבוד אלא משנה את קצב עבודתו, לפי תנודות הטמפרטורה בחדר. לפיכך, הטמפרטורה בחדר לא תשתנה במשך כל שעות פעולת המזגן, והמזגן יחסוך עד חמישים אחוזים מצריכת החשמל. משום כך יהיה גם דירוג ניצול האנרגיה של מזגני אינוורטר גבוה יותר מזה של המזגנים הרגילים. בנוסף, מאפשרת פעילותו הרציפה של מדחס מזגן האינוורטר להתמודד עם טמפרטורות קיצוניות בכל עונות השנה ותהיה שקטה יותר. מובן מאליו כי פעילות רציפה של מדחס המזגן ותנודות מתונות יותר במהירותו, יתרמו ליצירת אווירה נעימה בחדר, משום שהמדחס פועל בטווח מהירויות סביר, אשר איננו מאלצו להתאמץ באופן ניכר.
זו הסיבה לכך שבלאי מזגני אינוורטר נמוך הרבה יותר מזה של המזגנים הרגילים. שיטת ויסות הטמפרטורה שומרת על מצב של חיסכון מתמשך. לאחר שעה או שעתיים בלבד של קירור החדר, נכנס האינוורטר למצב חסכוני, שמאפשר פעילות שוטפת של המזגן ושמירה על המדחס. פעולות כיבוי והדלקה של המזגן, המתבצעות לעיתים תכופות במזגנים הפועלים בשיטה הרגילה, גורמות לשימוש יתר ולבלאי גבוה של המדחס.

לסיכום

השיטה המסורתית מול שיטת אינוורטר:
מזגנים רגילים בנויים על עקרון של הפעלת והפסקת תהליך הקירור, על פי הוראה שנותן התרמוסטט למדחס. מזגנים בשיטת אינוורטר משתמשים אף הם בתרמוסטט, אך משתמשים באופן שונה במדחס. בשיטת אינוורטר פועל מדחס המזגן באופן רציף ומהירותו משתנה בהתאם לנתונים על שינוי טמפרטורת החדר, המתקבלים מהתרמוסטט. התוצאה: לאינוורטר יתרון בולט על מזגן רגיל. הוא מתאפיין בבלאי נמוך, בצריכת חשמל נמוכה בעשרות אחוזים, בפעולה שקטה ובטמפרטורת חדר קבועה גם במזג אוויר קיצוני.
השתכנעתם ואתם רוצים לנסות מזגן מומלץ זה? צרו קשר עם טכנאי מזגנים באיזורכם ותתחילו ליהנות ממיזוג אוויר מושלם בקיץ ובחורף.

ליעוץ אישי ללא עלות