מנצחים את הקיץ מנצחים את הקיץ

מנצחים את הקיץ

איך לבחור מזגן?

קניית מזגן צריכה להביא פרמטרים רבים בחשבון שקשורים בגודל החלל הממוזג, בבידוד שלו (קירות ותקרה מבודדים זקוקים למזגן קטן יותר), באזור בארץ (מישור החוף שונה מהשפלה ושונה כמובן מרמת הגולן) בכיווני האוויר, במספר הנפשות בבית וגילן, בצרכים של הלקוח, בתכנון החיצוני של הבניין (יש בניינים בהם אי אפשר להתקין מזגן פרט למיני מרכזי), ופרמטרים נוספים.

בשורה התחתונה: קניית מזגן ללא התאמה אישית של מומחה עשויה ליצור מצב שרכשת מזגן שאינו אופטימלי לדירתכם ולצרכיכם ולכם הנאתכם מהמוצר אותו רכשתם לא תהיה מקסימלית. זו הסיבה שיועצי המיזוג שלנו מגיעים אליך הביתה ללא תשלום וללא התחייבות כדי להעניק לך ייעוץ מקצועי שיתאים את המזגן בדיוק לצרכייך.

מה משפיע במיוחד על בחירת המזגן? אילו שאלות אתם יכולים לצפות שיועץ המיזוג ישאל? הנה רשימה קצרה, לא סופית:

מהו גודל השטח הממוזג?

האחריות המקצועית של vיועץ vמקצועי של הרשת המגיע לביתכם היא להתאים את המזגן לחלל אותו אתם מעוניינים למזג. הן שטח הדירה והן מספר החדרים בה חשובים להחלטה על עוצמת המזגן – וגם על סוג המזגן שיותקן. צריך להתאים את תפוקת המיזוג (הגודל של המזגן) בדיוק לשטח הדורש מיזוג. מזגן קטן מדי ירעיש ולא ימזג ביעילות, בעוד שמזגן גדול מדי יבזבז חשמל.

מזגן מיני מרכזי? מזגן עילי? מזגן מולטי?

קיימות הרבה אלטרנטיבות, ורק איש מקצוע יוכל להצביע על הפתרון הנכון עבורכם. כעיקרון, מזגנים עיליים נועדו למיזוג דירות קטנות ושטחים קטנים, יחסית, בעוד שמזגן מיני מרכזי מתאים לדירות גדולות ולמשפחות גדולות, מאחר והוא מאפשר מיזוג של כל חלקי הבית. המזגנים העיליים אינם תופסים מקום על הרצפה, וזה יתרונם. מצד שני, אם אתם רוצים למזג מספר חדרים, הפתרון יכול להיות מערכת מזגן מולטי מפוצלת.

מהי הטמפרטורה בדירה בקיץ ובחורף?

עוצמת המזגן תיגזר גם מהאתגרים שעומדים מולו. אקלים טרופי יצריך מזגן חזק, מקום קריר (בו השימוש במזגן יהיה בעיקר לחימום) אולי יכריע את הכף דווקא לטובת מזגן Inverter.

מהם כיווני האוויר (והשמש) של הדירה?

דירה דרומית-מזרחית תספוג הרבה יותר חום מדירה צפונית-מערבית. וצרכי המיזוג – בהתאם.

מהו הבידוד שיש לדירה?

שתי דירות זהות, האחת בנויה מבלוקים מבודדים, והאחרת בנויה מבלוק רגיל, צריכות שני מזגנים שונים. בבתים פרטיים, גם לבידוד הגג יש משמעות רבה.

באיזה קומה אתם גרים?

כאן מדובר גם על ענייני טמפרטורה ורוח, וגם על בידוד (מרחק מהגג ומהאדמה). דירת גג, למשל, תהיה חמה יותר בקיץ וקרה יותר בחורף.

כמה ילדים יש לכם, ומה גילם?

מרבה ילדים – מרבה צרכי מיזוג, הן מבחינת היקפי השימוש – והן מבחינת אופי המזגן (פילטרים, יוניזטור, ועוד).

איזה שעות (מתוך היממה) תהיה הדירה ‘מאוכלסת’?

האם המיזוג יהיה פעיל בעיקר בבוקר? או בשעות הערב והלילה? ואולי 24 שעות ביממה? יש לזה השלכות בהתאמת מערכת המיזוג. במקרה של מזגן שפועל מספר רב של שעות ביום בחודשי הקיץ מומלץ על רכישת מזגן אינוורטר שעשוי לחסוך עד 50% בצריכת החשמל.

היכן אזורי הפעילות בדירה?

האם המשפחה מרוכזת בדרך כלל בחדר אחד (רואה טלוויזיה בסלון, למשל) או מפוזרת בחדרים שונים (כל ילד בחדר משלו)? יש לזה השלכות. בנוסף, לא כדאי שהמזגן המותקן יכה בפרצופם של היושבים בשולחן האוכל, או בגבו של מי שנמצא בפינת המחשב. יועץ מיזוג אוויר מקצועי יידע להתאים את המזגן הנכון לצרכים, ולמקם אותו כך שזרם האוויר יהיה נעים ואפקטיבי.

האם יש לדירה מגבלות מיוחדות?

כיום, ברוב הדירות החדשות, יש הכנה למזגן מיני מרכזי. לכן, אפילו אם נרצה פתרון מפוצל, כמעט בלתי אפשרי להתקין אותו. ישנן דירות, במיוחד ישנות יותר, בהן לא קיימת הכנה למזגן מיני מרכזי – למרות שמבחינת הגודל שלהן זה הפתרון המתאים. מה עושים? יועץ מיזוג מקצועי ידע להתאים לדירה כזו מזגן מיוחד שתוכנן כך שיתאים להתקנה במקומות צרים (כמו מסדרון). ייתכן ויש דירות, בהן רוצים להתקין מספר מזגנים מפוצלים בחדרים השונים, אך מסתור הכביסה קטן מדי, ולא ניתן להתקין בו את כל היחידות. מה עושים? קיים לזה פיתרון, של מערכת מולטי: יחידה חיצונית אחת, אשר מתחברת למספר יחידות פנים, הניתנות לשליטה עצמאית. המזגן תופס מינימום מקום ולא פוגע באסתטיקה של הבית.

ליעוץ אישי ללא עלות